Dil Seçiniz

HABERLER


KKTC CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR


 

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü, Türk Lirası mevduat kalkanının KKTC’de de geçerli olması için birtakım düzenlemeler olacağını, karşılıklı ticarette Türk Lirası kullanılması için gerekli görüşmeleri yaptıklarını kaydetti. Cumhurbaşkanı Tatar, bahse konu düzenlemeler için Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerekli tüm talimatları bürokratlarına verdiğini dile getirdi.

Yeni Dünya Düzeni Zirvesi açılış konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti sevgisinin her zaman gönüllerinde olduğunu, her zaman birlikte olduklarını ve Kıbrıs Türk halkının da geleceğe güven içinde yürüdüğünü söyledi. 

“Ortaya konan ekonomik siyaset, Türk Lirasını daha da güçlü hale getirecek”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde yürütülen yeni ekonomik siyasetin KKTC’ye de olumlu yansımaları olduğunu ve olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, bu siyasetin geliştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti ve güven belirtti. 

Ekonomik gelişmelerin güvene dayalı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, dış saldırıların ekonomiyi bozmaması gerektiğini ancak zaman zaman sıkıntılar yaşandığını kaydederek yeni ortaya konan ekonomik siyasetin, Türk Lirasını daha da güçlü hale getireceğine inanç belirtti.

“Euro’ya geçilmesi kabul edilemez”

Cumhurbaşkanı Tatar; KKTC’nin Türk Lirasını kullandığını, ülkede Euro’ya geçilmesini kabul etmeyeceklerini çünkü Anavatan Türkiye’nin desteğiyle KKTC’de her alanda yatırımlar olduğunu ve gelişmeler yaşandığını vurguladı. 

Ana çıkış kapılarının Türkiye Cumhuriyeti olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, daha güçlü bir Türkiye sayesinde KKTC’nin de daha güçlü olacağına işaret etti. 

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Ticaret ve Ekonomi Kulübü Genel Başkanı Mehmet ULUTAŞ tarafından plaket takdim edildi.

Facebook ile Paylaş Twitter ile Paylaş Linkedin ile Paylaş